Zanechte nám Vaší emailovou adresu a my Vám budeme posílat novinky
Šampony jsou vyvinuty tak, aby pečovaly o vlasy a pokožku na hlavě, odstraňovaly nečistotu, ale neodnímaly příliš velké množství kožního tuku. Obsahují mycí látky, parfémy, konzervační přísady a tužící látky, které vlasy obalí a vlas pak vypadá silnější. Tužící látky vyhlazuji šupinky kutikuly, takže se vlasy necuchají, a po vysušení pomáhají snižovat statickou elektřinu
Tento kožní zánět se jeví jako plošky suché nebo mastné šupinkovaté kůže a zarudnutí ve vlasech, na obličeji, v podpaží atd. Seborrhoea není kvasinková infekce, ale plísně toto onemocnění často komplikují. K odstranění příznaků se používají přípravky s protizánětlivým účinkem jako jsou deriváty kortikoidů či fungicidních prostředků pro léčbu plísňové infekce. Hydratační krémy většinou jen odstraní hrubé šupiny, ale zhorší začervenání. V lékárnách jsou dále k zakoupení šampony s přídavkem dehtu, kyseliny salicylové, zinku, sulfidu selenu či ketokonazolu 1 – 2% (antifungální látka). Jejich používaní je však časově omezeno, zpravidla jednou či dvakrát týdně.
V čem je problém? Ženy, které mají pocit, že jejich vlasy jsou den co den zplihlé, mají s největší pravděpodobností příliš jemné vlasy. Ty v dnešní době trápí podstatnou část českých žen.
Problém obvykle není v tom, že by vlasů bylo málo, jsou však velmi slabé a tenké, dělají si, „co chtějí", a proto se obtížně upravují. Často také elektrizují a vypadají ochable a bez lesku. Většinou se i nadměrně mastí u kořínků, což způsobuje jejich ztěžknutí, a tudíž další plihnutí. Pozor, nepleťte si jemné vlasy s mastnými či nadměrně se mastícími vlasy, které plihnou z důvodu nadměrné produkce mazu. Je důležité uvědomit si, že v případě jemných vlasů jde o dědičnou záležitost, a tudíž není možné doufat v trvalou změnu. Avšak správnou péčí a vhodně zvolenou vlasovou kosmetikou lze docílit toho, že vlasy, i když jemné, budou vypadat zdravě, upraveně a účes z nich vytvořený bude vzdušný a bohatý.