Zanechte nám Vaší emailovou adresu a my Vám budeme posílat novinky
Možná jste ani netušili jak důležitým parametrem může být vlhkost v určování kvality vlasů. Zdravý vlas obsahuje dostatečné množství molekul vody a to jak na povrchu, tak i uvnitř. Vlhkost je to, co určuje schopnost vlasu se přizpůsobit, jeho tvarovatelnost, pružnost atd. Může však v závislosti na různých vlivech kolísat.
Tento kožní zánět se jeví jako plošky suché nebo mastné šupinkovaté kůže a zarudnutí ve vlasech, na obličeji, v podpaží atd. Seborrhoea není kvasinková infekce, ale plísně toto onemocnění často komplikují. K odstranění příznaků se používají přípravky s protizánětlivým účinkem jako jsou deriváty kortikoidů či fungicidních prostředků pro léčbu plísňové infekce. Hydratační krémy většinou jen odstraní hrubé šupiny, ale zhorší začervenání. V lékárnách jsou dále k zakoupení šampony s přídavkem dehtu, kyseliny salicylové, zinku, sulfidu selenu či ketokonazolu 1 – 2% (antifungální látka). Jejich používaní je však časově omezeno, zpravidla jednou či dvakrát týdně.
Poměrně často se setkáváme s dotazem, jak nejlépe pomoci suchým vlasům, aby vypadaly krásně, zdravě a leskle. Problémem suchých vlasů bývá nedostatečná vlhkost a vysoká poréznost vlasu (nerovný šupinatý povrch). Jenže i mezi suchými vlasy jsou velké rozdíly. Některé jsou suché, lámavé a extrémně jemné, jiné zase bývají velmi suché, drsné a hrubé.