Zanechte nám Vaší emailovou adresu a my Vám budeme posílat novinky
Slunce je zdrojem naší životodárné energie, elánu, radosti a kromě jiného i vitaminu D. Jeho ultrafialové sluneční paprsky však mohou způsobit značné škody na pokožce a bohužel i na vlasech. Krásné jarní dny nám proto jednoznačně připomínají, že se na nápor slunečních paprsků musíme důkladně připravit. Zvláštní péči našim vlasům bychom měli věnovat již od jara, kdy sluníčko svítí mnohem intenzivněji. A co když vlasům patřičnou péči nedopřejeme? Ke konci léta budou suché, bez lesku, nepoddajné a rozhodně ke kráse budou mít daleko.
Tento kožní zánět se jeví jako plošky suché nebo mastné šupinkovaté kůže a zarudnutí ve vlasech, na obličeji, v podpaží atd. Seborrhoea není kvasinková infekce, ale plísně toto onemocnění často komplikují. K odstranění příznaků se používají přípravky s protizánětlivým účinkem jako jsou deriváty kortikoidů či fungicidních prostředků pro léčbu plísňové infekce. Hydratační krémy většinou jen odstraní hrubé šupiny, ale zhorší začervenání. V lékárnách jsou dále k zakoupení šampony s přídavkem dehtu, kyseliny salicylové, zinku, sulfidu selenu či ketokonazolu 1 – 2% (antifungální látka). Jejich používaní je však časově omezeno, zpravidla jednou či dvakrát týdně.
Možná jste ani netušili jak důležitým parametrem může být vlhkost v určování kvality vlasů. Zdravý vlas obsahuje dostatečné množství molekul vody a to jak na povrchu, tak i uvnitř. Vlhkost je to, co určuje schopnost vlasu se přizpůsobit, jeho tvarovatelnost, pružnost atd. Může však v závislosti na různých vlivech kolísat.